Vees

Ve Fimfáru Jan Werich tvrdil, že prý „čerti jezděj od Budějic z jihu“. Když se k našim uším dostala mladičká kapela jménem VEES, pochopili jsme, co tím myslel. Tohle trio z Českých Budějovic (sic!) zní totiž po čertech skvěle.

Někde na počátku stála upřímná láska tří teenagerů k legendárním Led Zeppelin. Ke vzniku vlastní kapely byl jen krůček. To se také stalo v létě 2006. Soubor dostal název V.V.V.(dá rozum, že to bylo podle příjmení všech zúčastněných – Vaněček, Vodička, Vácha). Časem se rozhodli přejmenovat na VEES. Zároveň svůj styl obohatili o zvuk současných britských kytarových kapel. Můžete namítnout, že to nezní bůhvíjak originálně. Nebudeme protestovat. Českobudějovický trojlístek ale hraje s obrovským nasazením a s takovým drajvem, že budete jenom zírat.

Aktuálně mají venku debutovou desku Foe Dry, se kterou dobývají jedno (prozatím) tuzemské pódium za druhým. VEES o sobě často tvrdí, že stěžejní letopočty v jejich existenci jsou ty liché. Pevně věříme, že ani v trapně sudém roce 2012 to nebude o nic slabší.

napsal Radek Pavlovič

Vees vystoupí na Hlučné samotě 2012 od 19:30 do 20:30

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>