Festivalový průvodce

Takže už víte, že program Hlučné samoty je skvělý (samochvála smrdí jenom trochu), ale říkáte si: „Jak se dostanu do Nymburka z Prahy/Brna/Ostravy/Hradce/Liberce/Boleslavi… ? Kde budu spát? Jak se dostanu zpátky?“ Naštěstí je Nymburk Hlavní město Prahy, takže máme pro vás mnoho možných odpovědí.

Plán A: Přijedu vlakem do Nymburka, zapařím a prvním ranním vlakem zamířím domů

Nymburk není jenom Hlučná samota, může vám nabídnout mnohem víc. Třeba zbytky středověkého opevnění (hradby a vodní příkopy), nebo místa spjatá s Bohumilem Hrabalem. Ostatně hrabalovou knihou Příliš hlučná samota se inspiroval i název našeho festivalu a Nymburk je dějištěm knihy Postřižiny, po které je pojmenován i místní pivovar. Pokud jste viděli Slavnosti sněženek, určitě to směrem do Prahy vemte přes Kersko a podívejte se na místa, kde se celý film natáčel a kde sám Hrabal dlouhá léta žil.

Ale je nám jasné, že většina lidí si do Nymburka přijede zakalit. Po skončení živé produkce se určitě stavte na baru, kde bude velká afterparty. Snad vás udržíme při životě až do ranních hodin. První vlak na Prahu odjíždí ve 4:36, další spoje si můžete zjistit na IDOSu.

Plán B: Přijedu, zapařím, přespím a vrátím se

V Nymburce je mnoho míst, kde je možné přespat, koukněte se na tento seznam. V dubnu už snad bude teplo, takže pokud vám nevadí spát pod stanem, máme v Nymburce pro camping celkem dost vhodných míst.

Mapa

Připravili jsme pro vás speciální mapu Nymburka, kde najdete všechna důležitá a zajímavá místa v okolí dějiště festivalu, kavárny, nádraží, hospody, restaurace…

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>