Blue Effect

Je nám nesmírnou ctí, že můžeme na druhém ročníku festivalu Hlučná samota přivítat legendu českého bigbítu, skupinu Blue Effect. Skupina vznikla v roce 1968 a z původní sestavy v ní dnes nalezneme pouze kytaristu Radima Hladíka. Ten se stal po odchodu Vladimíra Mišíka vůdčí osobností skupiny. Radim Hladík je považován za jednoho z nejlepších českých kytaristů. Publikum udivuje různými jevištními triky, jako například hraním s kytarou za krkem. Byl také průkopníkem mnoha technických vymožeností. Začal jako první na tuzemské scéně používat booster, zpětnou vazbu, nebo kvákadlo.

V 70. letech byla kapela totalitním režimem donucena k počeštění názvu, takže vystupovala pod jmény Modrý efekt nebo M. efekt. Později skupina zakotvila v jazz rocku a spojila se se skupinou Jazz Q Jiřího Stivína. Ve skupině působil i zpěvák a klávesista Lešek Semelka.

V současné sestavě se můžete těšit na zpěváka Honzu Křížka, bývalého frontmana skupiny Walk Choc Ice, který působil také v Kollerbandu Davida Kollera. Určitě speciálním bude koncert pro basáka skupiny a nymburského rodáka Vojtu Říhu, který působil například ve formacích Zády, T.H.C., nebo Mindway.

A pokud si při pročítání těchto řádek nemůžete vzpomenout na žádnou známou písničku, zkuste si vybavit závěrečné titulky filmu Pelíšky :-)

Blue Effect jsou určitě jedním z hlavních důvodů, proč 13. března zamířit do nymburského kulturáku. Budeme vám postupně psát o dalších důvodech, proč tuto akci nemeškat. Vstupenku za 150 Kč si ale můžete koupit už teď.

Odkazy

Videa

2 comments

  1. film blue

    I’m not sure why but this web site is loading incredibly slow for me.
    Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?
    I’ll check back later on and see if the problem
    still exists.

Post a comment

You may use the following HTML:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>